13.01.2025.-24.01.2025. / VDMV AUDZĒKŅU ERASMUS+ MOBILITĀTE PRĀGĀ
No 13. līdz 24. janvārim Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas Audiovizuālās komunikācijas, Grafikas, Interjera un Apģērbu dizaina nodaļu 3. kursu audzēkņi devās Erasmus+ mobilitātē uz Čehijas galvaspilsētu Prāgu, lai gūtu pieredzi mācību uzņēmumu praksē. Izglītojamie strādāja dažādās nozaru vadošajās studijās un radošajos uzņēmumos, pilnveidojot savas prasmes starptautiskā vidē.
- Interjera dizaina audzēkņi prakses laikā strādāja Mares Design un MedArkhitekt studijās, piedaloties reālos, jau iesāktos projektos. Mares Design studijā audzēkņi izstrādāja ofisa interjeru, veidojot 3D vizualizācijas, mēbeļu rasējumus un sajūtu kartes, ņemot vērā pasūtītāja prasības un budžetu. Viņi izveidoja darbinieku zonas vizualizāciju ar Photopea un OpenAI rīkiem, kā arī projektēja mēbeļu dizainu. MedArkhitekt studijā viena no interjera dizaina audzēknēm apguva telpu plānošanu, materiālu izvēli un dizaina konceptu veidošanu. Tika analizēti esošie rasējumi, veidota sajūtu karte, telpu un izstrādāti terases koncepta risinājumi.
- Audiovizuālās komunikācijas audzēkņi piedalījās inovatīvā mūzikas video veidošanas projektā, sadarbojoties ar Prāgas elektroniskās mūzikas grupu Ohm Square. Viņi izmantoja mākslīgā intelekta rīkus, lai veidotu animētu video, kas atbilst grupas stilam. Tāpat, sadarbībā ar Artykel.org, audzēkņi piedalījās apģērbu un produktu fotografēšanā, analizēja zīmolu vizuālo identitāti, radīja vizuālo saturu un apguva mākslīgā intelekta rīkus foto pēcapstrādei.
- Apģērbu dizaina audzēknēm prakse norisinājās uzņēmumā TAM ARA, pie dizaineres Ivana Follová un uzņēmumā Barrandov Studios. Viena no praktikantēm uzņēmumā TAM ARA veidoja skices jau esošam projektam, piedalījās otrreizējās apstrādes tērpa veidošanā. Noslēgumā sagatavoja tērpus fotosesijai, asistēja modeļiem un apsprieda uzņēmuma sociālo tīklu mārketingu. Ivana Follová studijā viena no audzēknēm izstrādāja skices, apmeklēja modes galerijas un izstādes, veidoja tērpu kombinācijas manekeniem un asistēja fotosesijās. Barrandov Studios uzņēmumā audzēknes strādāja ar kino un teātra kostīmiem – veica to pielāgošanu un uzturēšanu, kārtoja apģērbus, veica numerāciju un šķirošanu. Noslēgumā praktikantes veidoja tērpu skices, kuri tiks šūti šī gada vasarā un būs paredzēti izmantošanai filmēšanas laukumā.
- Grafikas dizaina audzēkņi prakses laikā, sadarbībā ar aģentūru Evocreative, strādāja pie mūzikas bāra “The Jam” vizuālās identitātes, veidojot VIP kartes, plakātus un informatīvos materiālus. Viņi analizēja esošos dizainus, ģenerēja idejas un izstrādāja konceptus, kā arī piedalījās dažādos fotogrāfēšanas projektos – dokumentējot bāra darbiniekus, dzērienus un ģitāras reklāmai. Audzēkņi iepazinās ar MI rīkiem un veidoja vizuālās identitātes vadlīnijas, nodrošinot vienotu un atpazīstamu dizainu.
Erasmus+ mobilitātes ietvaros iegūtā pieredze sniedza audzēkņiem iespēju pielietot un attīstīt savas profesionālās prasmes starptautiskā vidē, strādājot izvēlēto izglītības programmu nozares uzņēmumos. Darbs ar nozares speciālistiem veicināja izglītojamo kompetenču paplašināšanu un deva ieskatu darba procesos ārvalstu uzņēmumos. Papildus tam, protams, bija iespēja arī baudīt Prāgas daudzveidīgo mākslas, dizaina un arhitektūras pasauli. Projekts Nr.2024-1-LV01-KA121-VET-000212849 tika realizēts pateicoties Erasmus+ programmas aktivitātei Nr.KA121-VET “Personu mobilitāte mācību nolūkos profesionālās izglītības sektorā”.

21.10.2024.-25.10.2024. / VDMV PEDAGOGU UN ATBALSTA PERSONĀLA ERASMUS+ MOBILITĀTE MADRIDĒ
No šī gada 21. līdz 25. oktobrim Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas pedagogi un atbalsta personāls devās Erasmus+ mobilitātes aktivitātē “Kursi un apmācības”, Madridē, Spānijā, kur, piedaloties programmā “Degt, bet neizdegt”, apguva stresa pārvaldības un izdegšanas novēršanas tehnikas, komunikācijas un koučinga prasmes, kā arī radošas pieejas problēmsituāciju risināšanā, kas potenciāli varētu veicināt labvēlīgāku un produktīvāku darba vidi skolā.
Kursu laikā VDMV pedagogi un atbalsta personāls ieguva gan praktiskas iemaņas, gan teorētisku pamatu “izdegšanas” novēršanai. Kursu gaitā tika identificētas darba vides problēmas un apgūtas SMART mērķu noteikšanas un atpakaļgaitas plānošanas metodes. Tika padziļināta izpratne par stresa cēloņiem, ķermeņa reakcijām un praktizētas stresa mazināšanas tehnikas. Nodarbībās par nevardarbīgu komunikāciju tika apgūtas efektīvas empātijas tehnikas un praktiski rīki konfliktu risināšanā.
Dalībnieki arī apmeklēja dažādas Madrides izglītības iestādes – Escuela Profesional Jasperiana, Madrid Active School un Escuela de Arte 3, lai iepazītos ar labās prakses piemēriem un dibinātu kontaktus potenciālām nākotnes sadarbībām.
Kursos iegūtās zināšanas dalībnieki nodos tālāk, rīkojot informatīvu semināru pārējiem kolēģiem, kur dalīsies gan ar personīgajiem iespaidiem, gan ar dažādajām metodēm, kuras tika apgūtas. Paldies dalībniekiem par iesaistīšanos un paldies kursu organizētājām Daigai Ramatai un Monikai Diānai Cālītei!
Projekts Nr.2024-1-LV01-KA121-VET-000212849 tika realizēts pateicoties Erasmus+ programmas aktivitātei Nr.KA121-VET “Personu mobilitāte mācību nolūkos profesionālās izglītības sektorā”
