Mācību gada beigās Valmieras sākumskolas un Rencēnu pamatskolas 2. klašu skolēni tikās kopīgās logopēdijas stundā. Bērniem nodarbības laikā bija iespēja pilnveidot valodas un sadarbības prasmes, kā arī iegūt jaunus draugus.
Nodarbības sākumā iepazināmies. Izrādījās, ka kādam ir divi vārdi, kādam pat vienādi, bet citam – pavisam nedzirdēti. Pēc tam bērni izlozēja draudzības pāri un intervēja savu jauno draugu, lai noskaidrotu, kas viņam garšo, vai viņš labprāt lasa grāmatas, ko plāno darīt vasarā un vēl citas lietas. Tā bērni atklāja, kas abiem ir kopīgs un kas atšķirīgs.
Turpinājumā visi kopā devās ārā, kur skolas teritorijā un amfiteātrī piedalījās dažādās logopēdiskās un sadarbību veicinošās aktivitātēs – meklēja un atzīmēja apkārt redzamo, veidoja “dzīvos teikumus”, atšifrēja teikumus un pārrunāja, ko nozīmē būt draudzīgam. Aktivitātes palīdzēja pilnveidot lasītprasmi, uzmanību, valodu un komunikācijas prasmes, vienlaikus radot prieku un pozitīvas emocijas.
Paldies mūsu ciemiņiem par draudzīgo atmosfēru un jauko kopā būšanu!



