8.jūnijā mūsu skolā notika gandrīz vai sava veida izlaidums, jo Valmieras novada skolu pedagogi saņēma profesionālās pilnveides programmas apliecību “Jauno pedagogu skola”.
Prieks, ka viņu vidū arī pieci pārgaujieši: Klinta Kalniņa, Krista Kozulāne-Kļaviņa, Mārcis Kārkliņš, Viktorija Reķe un Diāna Zaķe.
Lai programmu varētu īstenot, nepieciešama laba komanda.
- Vispirms liels un sirsnīgs PALDIES programmas idejas autorei un vadītājai Sintijai Kristīnei Pilsumai!
- PALDIES Andai Priedītei un Start IT par dalīšanos pieredzē Jauno pedagogu skolas izveidē un organizēšanā!
- PALDIES par finansējumu Valmieras novada pašvaldībai!
- PALDIES par atbalstu Valmieras novada pašvaldības Izglītības pārvaldei!
- PALDIES par atsaucību, atbalstu, telpām un daudziem citiem jautājumiem VPVĢ metodiskajam centram un direktorei Ilvai Lakučai!
- PALDIES skolotāju skolotājiem: Agitai Zariņai-Stūrei, Edgaram Plētienam, Līgai Sudarei, Ritai Šmitei, Ancei Kancerei, Dailai Ranšei!
Vakar uzmundrinošus apsveikuma vārdus šim pirmajam pedagogu ducim teica gan direktore Ilva Lakuča, gan Izglītības pārvaldes vadītāja Iveta Pāže un domes priekšsēdētāja vietnieks izglītības, kultūras un sporta jautājumos Toms Upners.
Jauno pedagogu skola Valmieras novadā norisinājās pirmo reizi. Tās mērķis – nodrošināt jau praktizējošiem jaunajiem skolotājiem mērķtiecīgu, sistemātisku un daudzveidīgu profesionālo atbalstu mācību gada garumā, sekmējot viņu profesionālo izaugsmi, pārliecību un noturību darbā skolā.
Programma izstrādāta, balstoties uz Rīgas Valstspilsētas pašvaldībā īstenoto Start IT Jauno pedagogu skolu (Nodibinājums “IT Izglītības fonds”).
Programmas ietvaros dalībniekiem reizi mēnesī bija praktiskās mācību nodarbības, lai pilnveidotu savas zināšanas par mācību stundu plānošanu un vadīšanu, vērtēšanu, klasvadību un citiem aktuāliem jautājumiem. Reizi ceturksnī viņi tikās supervīzijas grupās, lai reflektētu par savu pieredzi, izdarītu secinājumus un aizgūtu idejas, risinājumus no kolēģiem, kā arī tikās ar kuratoriem, lai pārrunātu atziņas pēc stundu vērošanas, apzinātos savas stiprās puses un kopā meklētu risinājumus izaicinājumiem.
Pirms apliecību saņemšanas visiem vēl bija jāveic pēdējais pārbaudījums – jāparāda “kokā”, kur katrs bijis programmas sākumā un kur atrodas tagad. Skolotāji atzinīgi izteicās par praktiskajos piemēros balstītajām nodarbībām, par iedvesmu, iegūto drošības un pleca sajūtu (es neesmu viens, arī citiem ir problēmas!) utt.
🫂🤝
Pēc oficiālās daļas, savstarpējiem apsveikumiem un pateicības vārdiem turpinājās neformālas sarunas ar pārliecību, ka “Jauno pedagogu skolai” būs būt arī turpmāk!👍
Foto galerija skatāma šeit.



